Ludzie mówią: "Piękny Toruń..."
...i zapewne mają rację. Widzą bowiem w tym mieście nie zmieniony od stuleci bieg ulic toruńskiej Starówki, najpiękniejszą w Polsce, oglądaną od strony Wisły i nastrojowo iluminowaną panoramę średniowiecznej części miasta, dom narodzin Mikołajka Kopernika - przesławnego torunianina, zacisze monumentalnej katedry św. Janów - miejsce chrztu wielkiego astronoma, mauzoleum królewny Anny Wazówny w kościele pw. Najświętszej Marii Panny, unikalnej urody Ratusz Staromiejski, którego dziedziniec pamięta między innymi krwawo stłumiony "tumult toruński" w 1724 r....
Nie ma w Polsce północnej miasta, które swą urodą, układem barwnych kamieniczek, klimatem przepełnionych tłumami turystów ulic Starówki, fenomenalnymi zabytkami mogłoby konkurować z Toruniem. Miasto słynie poza tym z najsmaczniejszych w Polsce toruńskich pierników, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, kultywującego tradycję Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, a także okalającego miasto i unikalnego w Europie systemu XIX-wiecznych fortyfikacji. Od 1997 r. Toruń chlubi się wpisaniem na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Należy zatem do grupy kilku miejsc w Polsce i kilkuset w świecie, które zostały uznane za najwartościowsze dziedzictwo ludzkości.
Miasto swój urok i prestiż zawdzięcza nie tylko zabytkom i tradycji kopernikańskiej, ale także współczesnym torunianom. Jest bowiem Toruń od wielu lat jednym z największych centrów kulturalnych w Polsce. Toruńskie instytucje i stowarzyszenia organizują ponad 1500 różnorodnych imprez kulturalnych rocznie. Toruński maj rozpoczyna Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich "Probaltica", a kończy Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Kontakt". Turystom odwiedzającym Toruń w czasie wakacji czas umilają Letnie Spotkania Teatrów Ulicznych, Festiwal Muzyczny "Toruń - Muzyka i Architektura" czy Kino Letnie na dziedzińcu Ratusza. Jesienią odbywają się między innymi Toruńskie Spotkania Teatrów Lalek, festiwal muzyczny "Toruń Blues Meeting". Melomani przez cały rok mogą korzystać z koncertów Toruńskiej Orkiestry Kameralnej, z która występowali liczni wirtuozi instrumentaliści, najlepsze zespoły i polscy soliści.
Toruń - jak każde miasto z bogatą historią - ma swoje magiczne miejsca. Turyści i torunianie wskazują na zaułek opodal Krzywej Wieży, łuki między kamienicami ul. Ciasnej, rozległy Bulwar Filadelfijski, cały obieg Rynku Staromiejskiego, zawsze tłumną ul. Szeroką, przytuloną do Starówki Dolinę Marzeń. Do toruńskich klimatów należą także tradycyjne spotkania pod pomnikami Flisaka, grającego na skrzypcach żabom oraz Mikołaja Kopernika - tego, który "wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię". W mieście narodzin wielkiego astronoma naturalną rzeczą dla setek tysięcy widzów jest także wizyta na seansach toruńskiego Planetarium.
Zapraszamy zatem do miasta, o którym ludzie mówią: "Piękny Toruń..."
Turyści, którzy obrali sobie na trasie wycieczki Toruń, nie muszą obawiać się o problem z noclegiem. Miasto to ma do zaoferowania szereg rozwiązań dostosowanych do potrzeb oraz możliwości finansowych osób podróżujących. Nie brakuje tu hoteli, hosteli, pensjonatów, luksusowych apartamentów, prywatnych kwater, a nawet domków letniskowych czy pól namiotowych.
Największą atrakcją Torunia jest Starówka – została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – dlatego najbardziej dogodne miejsca noclegowe to hotele blisko Starówki, a nawet bezpośrednio na jej obszarze. I choć może wydawać się, że ceny za taką lokalizację są pewnie dużo wyższe niż na obrzeżach miasta, to okazuje się, że tanie hotele w pobliżu toruńskiej Starówki to wcale nie rzadkość.
Dużym plusem jest to, że rezerwacja hoteli, pokojów gościnnych, apartamentów czy innych form noclegów, możliwa jest do wykonania nie tylko telefonicznie, ale i za pomocą Internetu. W sieci można także dokładnie zapoznać się z aktualnymi ofertami oraz cennikami. Na wyszukiwarce noclegów trivago znajdziesz również rekomendacje i opinie dzięki nim łatwo wyszukasz najlepszą kwaterę.